primaloft one i sport

Porady sprzętowe, czyli co nosić, czego używać i w jakich konfiguracjach – materiały, produkty, patenty.
______________________________________________________________________________________

Moderator: Maciek Ciesielski

primaloft one i sport

Postprzez Łukasz » Cz mar 29, 2012 9:05 pm

cześć,

czym się różni - w praktyce - primaloft one od sport? Teoretycznie lepszy jest one - lepiej się kompresuje i jest trochę cieplejszy (przynajmniej tak wynika z not producenta). Ale jak jest w praktyce? Czy faktycznie one lepszy od sport? Jak się ma np. kurtka z primaloft sport o gramaturze 133 do podobnej z ociepliną one 100. A może to po prostu bardziej chwyt marketingowy i obie wersje tak samo dobre? Może ma ktoś jakieś konkretne i pomocne obserwacje z użytkowania takich rzeczy i jest to w stanie porównać nie tylko na sucho ale przez pryzmat noszenia tego w górach?

pozdrawiam
Łukasz

Re: primaloft one i sport

Postprzez Maciek Ciesielski » Pn kwi 16, 2012 5:23 pm

W praktyce największe różnice jakie ja odczuwałem najbardziej to to że One był cieplejszy przy tej samej gramaturze
pozdrawiam
Maciek Ciesielski

Postprzez VillaVita_pl » Cz wrz 27, 2012 11:28 am

Podpisuje się po powyższym postem,a jeż po założeniu primaloft one odczuwałem różnicę w poziomie ciepła przy gramaturze i to w zasadzie jedyne co je różni. Sport rówież jest dobra,można znaleźć wiele pozytywnych opinii na jej temat.
www.villavita.pl - Willa Zakopane.
VillaVita_pl

Postprzez kowalxx » So wrz 21, 2013 10:11 pm

Przydadzą mi się te informacje. Jeszcze nie miałem przyjemności przetestować osobiście, ale teraz już wiem przynajmniej na co się nastawiać.
kowalxx

Postprzez robbssonn96 » Śr paź 02, 2013 8:42 pm

VillaVita_pl napisał(a):Podpisuje się po powyższym postem,a jeż po założeniu primaloft one odczuwałem różnicę w poziomie ciepła przy gramaturze i to w zasadzie jedyne co je różni. Sport rówież jest dobra,można znaleźć wiele pozytywnych opinii na jej temat.

tak samo słyszałem wiele pozytywnych opini :)
robbssonn96

Postprzez pszczoleczka696 » Wt lut 25, 2014 11:43 am

Dziękuję za wyjaśnienia.
pszczoleczka696

Postprzez Łukasz » Śr mar 12, 2014 2:51 pm

wracam do tematu, bo ostatecznie nie kupiłem primalofta, za to mam kurtkę z tego nowego materiału Polarteca - alpha. Nie jestem w stanie tego porównać do primalofta, ale jestem zadowolony. fajnie grzeje no i bardzo kompresyjne i lekkie. Z początku bardzo cienkie się wydaje ale grzeje.
Łukasz

Alpha

Postprzez zappafan » So mar 15, 2014 7:21 pm

Miałem okazję potestować kamizelkę z alpha, którą posiadał kolega. Za lekko się ubrałem i pożyczył mi na jeden dzień na skiturach. Muszę przyznać ze materiał robi świetne wrażenie. Grzeje podobnie jak Primaloft, ale wydaje się, ze oddycha jeszcze lepiej.
zappafan

Postprzez chrisjacob » Wt maja 19, 2015 11:26 am

I think you guys are going for just two options. Why don’t you try suggestion of Yamaha and KTM. KTM jackets are by far the best I have ever used. They provide you the optimal temperature and can also keep us from getting dehydrated on long journeys.

----------------------------------
CHRIS JACOB
professional makeup artist
---------------------------------
chrisjacob

Powrót do Sprzęt i ubiór górski, oraz patenty i ciekawostki techniczne.