Co kupić: ATC Guide czy Reverso 3?

Porady sprzętowe, czyli co nosić, czego używać i w jakich konfiguracjach – materiały, produkty, patenty.
______________________________________________________________________________________

Moderator: Maciek Ciesielski

Co kupić: ATC Guide czy Reverso 3?

Postprzez zappafan » Pt paź 07, 2011 10:55 pm

Witam,

co polecacie? Niby mam zaufanie do Petzla, a BD nigdy nie używałem ale z drugiej strony ludziska mówią, że coraz gorzej z jakością stopów, z których wykonany jest sprzet Petzla. No i trwałość-trwałością ale jak wypada porównanie funkcjonalności tych 2. przyrządów?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrowienia,

zappafan
zappafan

Re: Co kupić: ATC Guide czy Reverso 3?

Postprzez Damian » So paź 08, 2011 8:38 am

Hej, używałem Reverso 3 sporadycznie, więc się nie wypowiadam szczegółowo (aczkolwiek nie zachwycił mnie specjalnie).

Posiadam 4 przyrządy. Click-up, ATC Guide, Shuttle (singing rocka), kubek Mammuta (dołączany do liny). Pomijając Click-up'a, to najlepszy z wymienionych jest ATC guide. Solidnie wykonany, dobrze się line przesuwa w nim, zjeżdża. Duży prześwit, dzięki czemu mogłem na wędkę asekurować na statyku 10,5mm (nawet zjeżdżałem i nie było źle).

Generalnie z atc powinieneś być zadowolony.

Na korzyść Reverso 3 mogłaby przemawiać waga 77 gram. atc guide waży 88 gram. Jeśli w planie masz wielowyciągówki to musisz wybrać co jest korzystniejsze.

Pozdrawiam
Damian
Pozdrawiam
Damian Granowski
Damian

Postprzez Łukasz » Pn paź 10, 2011 8:04 am

Też mam ATC Guide i poza większą wagą niż u konkurencji, nie zauważyłem większych wad tego przyrządu. ATC Guide jest na rynku od dłuższego już czasu i wydaje mi się, że to kształt Reverso 3 nawiązuje do Guida, więc może to też świadczy o tym, że przyrząd BD to udana konstrukcja?:-) I jeszcze jedno - tu stop wygląda na naprawdę solidny. Tak więc jeśli waga jest dla Ciebie do zaakceptowania to myślę, że przyrząd wart polecenia.
Łukasz

Postprzez Maciek Ciesielski » Pn paź 10, 2011 1:29 pm

Jedyna uwaga to atc guida, w momencie odciążania liny idącego na drugiego partnera, nie korzystajcie z dziurki która teoretycznie ku temu służy, ale montujcie repa bezpośrednio do blokującego karabinka. Atc odciążany przez tą dziurkę w niektórych przypadkach ustawia się niekorzystnie i blokuję cały układ
pozdr
m.
Maciek Ciesielski

Postprzez Marcelinho » Śr lis 20, 2013 7:34 pm

ja posiadam ATC Guide
Marcelinho

Postprzez migotka76835 » Śr lis 20, 2013 7:40 pm

Jestem za ATC Guide.
migotka76835

Postprzez redmary@o2.pl » Wt lis 26, 2013 7:07 pm

ja bym osobiście polecił Raverso
redmary@o2.pl

Postprzez ecardup@o2.pl » Śr lis 27, 2013 6:34 pm

jestem za AT GUIDE
ecardup@o2.pl

Postprzez LubieGóry23 » Cz lis 28, 2013 9:01 pm

AT GUIDE ja tam samo jestem za
LubieGóry23

Postprzez chrisjacob » Pt wrz 19, 2014 8:29 am

I am using Reverso 3 for long time and no complaints about this. You can trust this and go with Reverso 3. If you see online reviews about Reverso 3 you can find many positive reviews by the users. Get the Petzl Reverso 3.

Powrót do Sprzęt i ubiór górski, oraz patenty i ciekawostki techniczne.