Ulubieni fotografowie wspinaczkowi?!

Wszystko o realizacji filmów i robieniu zdjęć górskich: sprzęt, montaż filmów, obróbka zdjęć,
filmowanie i fotografia w warunkach ekstremalnych.

Moderatorzy: Sebastian Chrząszcz, Tomek Mazur

Ulubieni fotografowie wspinaczkowi?!

Postprzez totenpaul » So paź 15, 2011 7:05 am

Witam,

wkrecam sie troche w fotografie wspinaczkowa i outdoorowa. Na razie sprzet kiepski ale za to sprez jest :-) Zakupiłem wszystkie dostępne fotoedycje, pare ogolnych ksiazek o fotografii, poczytuje wywiady z fotografami w Gorach i w ogole mam zajawke :-) Prosilbym Was o wymienienie ulubionych fotografow z tej dziedziny. Co do mnie to widzialem u kolegi niesamowity album Jima Thornburga, ktory jest tez w wielu Fotoedycjach i jak dla mnie on jest poki co idolem. Ale chetnie poczytam Wasze typy i poszperam po sieci by znalezc prace tych ludzi. Jesli jesien jeszcze dopisze to mam sie jeszcze troche wspinac, wiec przyda sie troche inspiracji.

dzieki!

totenpaul
totenpaul

Re: Ulubieni fotografowie wspinaczkowi?!

Postprzez Piotr Drożdż » So paź 15, 2011 7:20 pm

Witamy,

tych dwudziestu kilku fotografów, którzy pojawili się w naszych sześciu fotoedycjach daje dość reprezentatywny przegląd czołówki fotografów wspinaczkowych, górskich i outdoorowych. Oczywiście nie oznacza to bynajmniej, że nie można wskazać wielu nazwisk, których prace (jeszcze? :-)) się u nas nie znalazły. Spośród ewidentnych "nieobecnych" tuzów - tych, którzy mają na koncie mnóstwo okładek na całym świecie, albumów i kalendarzy - wskazałbym chociażby Simona Cartera, Heinza Zaka, Keitha Ladzinskiego, Coreya Richa...

pozdrawiamy!
Piotr Drożdż
Piotr Drożdż

Postprzez Łukasz » Pn lis 14, 2011 2:46 pm

Ja bardzo lubię zdjęcia Cory Richardsa, zwłaszcza te z gór wysokich.
Łukasz

Postprzez Łukasz » Wt gru 13, 2011 11:23 am

No i ten jego niesamowity film z zimowego wejścia na Gasherbrum II - "Cold". Rewelacja!
Łukasz

Postprzez VillaVita_pl » N lip 22, 2012 12:49 pm

Jeśli chodzi o fotografików górskich to może trochę polskich nazwisk? Stanisław Momot, Maciej Gąsienica, Kryspin Sawicz, Ryszard Ziemak, Dariusz Zaród, Antoni Byrka.
www.villavita.pl - Willa Zakopane.
VillaVita_pl

Postprzez rajkowski » Pn sie 26, 2013 10:47 pm

rajkowski

Postprzez Isabela27 » Cz kwi 03, 2014 8:27 am

Tak, jest mega;p
Isabela27

Postprzez chrisjacob » Wt gru 05, 2017 12:43 pm

We need to take care of many things before going for a photo shoot. Otherwise, you will lose a lot of money and time. Should take a basic class from an experienced person is the only way to get all information regarding the same.
chrisjacob

Powrót do Foto/video górskie