Tatry wiosną

Wszystko o Tatrach – turystycznie i wspinaczkowo.

Moderatorzy: Agnieszka Szymaszek, Leszek Jaćkiewicz, Maciek Ciesielski

Tatry wiosną

Postprzez Kalina » Pt mar 23, 2012 3:00 pm

Witajcie, chciałabym z mężem wybrać się w na długi weekend majowy w Tatry. Jak w innym wątku o Tatrach (staramy się ominąć Zakopane!), ale zimą, nie mamy zbytniego doświadczenia w chodzeniu po górach, nie za dobrze znamy tamtejsze szlaki, itd. Czy moglibyście polecić mi jakieś wyjątkowo interesujące trasy oraz dobry nocleg ? Chcemy spędzić naprawdę niezapomniany weekend w górach :)
Kalina

Re: Tatry wiosną

Postprzez Damian » Pt mar 23, 2012 3:22 pm

Hej, a ile dni chodzenia po górach planujecie? Chcecie zobaczyć największe atrakcje, czy wolicie może trasy gdzie będzie ładnie, będzie można się trochę wyciszyć (mniej turystów)?

Napisz którą powyższą opcję wolelibyście, to postaram się dokładniej odpowiedzieć.

do maja szlaki w dolnych partiach powinny być już bez śniegu.

Na pewno warto wybrać się do Morskiego Oka, Doliny Kościeliskiej, Dol. Pięciu Stawów ( jeśli będzie już można w miarę przejść (może występować zalodzenie)). Z tym, że duża część ludzi zrobi to samo i mogą być tłumy...

Można rozważyć podejście do któregoś schroniska na Słowacji (jeśli będą otwarte).
Pozdrawiam
Damian Granowski
Damian

Postprzez Kalina » Śr mar 28, 2012 1:09 pm

Dziękuję Damianie za odzew :) Właśnie koniecznie chcemy uniknąć tłumów, dlatego atrakcje Zakopanego niezabardzo wchodzą w grę. Chcemy się wyciszyć i odpocząć po ciężkim tygodniu w pracy.

A Bukowina Tatrzańska ? Znasz może tamtejsze szlaki ? Wydaje się bardzo spokojnym, malowniczym i pięknym miejscem, idealnym na odpoczynek, z tego co znalazłam w Internecie. Może mogłbyś mi polecić podobnego rodzaju miejsca ?
Kalina

Postprzez VillaVita_pl » Pt mar 30, 2012 12:16 pm

W okolicznych wioskach również będzie sporo osób,wiec może jednak zastanówcie sie nad noclegiem blisko centrum. Jeżeli będzie to np Bukowina,to zawsze będzie trzeba dojechać i uwzględnić dodatkowe koszty. Będąc natomiast na miejscu,jest o wiele wygodniej.
www.villavita.pl - Willa Zakopane.
VillaVita_pl

Postprzez Damian » Pt mar 30, 2012 1:51 pm

Bukowina Tatrzańska, to taka filia Krupówek. Duża część ludzi wybiera nocleg w okolicach zakopanego, więc tam raczej również może być "lekki" tłok. Niestety Zakopane i okolice w tym okresie będą mocno obłożone.

Jeśli szukacie ciszy i spokoju to w Tatrach będzie ciężko. Jednak z takich szlaków które można polecić (będzie pewnie mniej ludzi, w porównaniu do tych najpopularniejszych):

Palenica - Murowaniec (może być śnieg)
Dol. Małej Łąki
Dol. Białej Wody (bardzo ładna, a do tego niewspółmiernie mało ludzi w porównaniu do Dol. Rybiego Potoku
Dol. Jaworowa
Dol. Zuberska na Słowacji
Pozdrawiam
Damian Granowski
Damian

Postprzez Agnieszka Szymaszek » N kwi 01, 2012 8:21 am

Witam
Jeśli zależy ci na noclegu w pięknym i spokojnym miejscu blisko Tatr, polecam Jurgów. Wioska blisko Bukowiny i tuż przy granicy polsko-słowackiej, z bardzo bliskimi Tatrami Bielskimi. W przeciwieństwie do Bukowiny, kameralna i spokojna. Jest dobrą bazą wypadową na szlaki położone w okolcy Łysej Polany. Blisko stąd także w Tatry Słowackie. Pamiętaj jednak, że bliski i piekny szlak wiodący z okolic Łysej Polany do Doliny Białej Wody może być niedostępny - leśniczy może was zawrócić (teoretycznie ten szlak będzie otwarty po zimie 16 czerwca, zgodnie ze słowacką zasadą zamykania większości szlaków na zimę). Podobnie jest z Doliną Jaworową. Zresztą w wyższych partiach tych dolin warunki w maju będą zimowe, więc odradzam tam wycieczkę, jak również wszędzie powyżej granicy lasu (chyba że macie doświadczenie w zimowej turystyce i odpowiedni sprzęt).
Pozdrawiam.
Agnieszka Szymaszek

Postprzez GregoNo » N kwi 01, 2012 6:29 pm

Śniegu jest w górach dużo i do majowego tygodnia sporo pozostanie. Jeżeli zabierzecie kijki (mogą być narciarskie, składane bardziej wygodne) oraz pod buty podkładki z kolcami ( nie raki, takie przeciwpoślizgowe dodatki kosztują ok. 30 zł) będzie można wybrać się na spacery w doliny Tatr Słowackich do schronisk w Dolinie Kieżmarskiej, w Dolinie Staroleśnej albo szlakiem tzw. Magistralą Tatrzańską od Łomnickiego Stawu przez Siodełko (Hrebieniok) nawet do Doliny Wielickiej ( do schroniska Śląski Dom). Po stronie polskiej będzie bardzo tłoczno!!
Pozdrawiam - Grzegorz
GregoNo

Postprzez Kalina » Cz kwi 05, 2012 9:19 pm

Dziękuję Wam za dodatkowe odpowiedzi ;) Fantastyczne szlaki mi poleciliście, tylko właśnie, martwi mnie trochę, że nadal w weekend majowy może tam być zimno i śnieg. A miał to być taki wiosenny wypad… faktycznie niezbyt dobrze się w tamtych warunkach orientujemy.

Nie wiem, czy jesteśmy na tyle przygotowani, żeby brać udział w takich zimowych wyprawach. Zerknęłam też na ofertę hotelu bukowiańskiego i mają tam specjalną, majówkową ofertę specjalną. Trochę przyciąga. Może lepiej byłoby połączyć wyprawę w góry z jakimiś dodatkowymi ofertami ? możecie jeszcze jakieś polecić ?

A może w ogóle na weekend majowy dzieje się coś specjalnego w Tartach ? :)
Kalina

Postprzez marcogor » So kwi 14, 2012 10:41 pm

ale dlaczego koniecznie Tatry? Warto zobaczyc też inne góry, wcale nie brzydsze, choc tez najbardziej ukochałem Tatry.staram sie jednak dzielic czas na poznawanie różnych miejsc. Wkrótce długi weekend majowy! Kto nie ma pomysłu jak go spędzić niech poczyta me opowiadanie jak to dawniej bywało...warto ten czas spędzić aktywnie i poznać kawałek świata jak ja wtedy http://marekowczarz.pl/weekend-majowy-w ... czanskich/
marcogor

Postprzez VillaVita_pl » Cz kwi 19, 2012 1:14 pm

No tutaj odpowiedź jest moim zdaniem prosta: Ponieważ Tatry są najpiękniejsze:) Dlatego tak wiele osób wybiera je na wypoczynek. Nie twierdzę,ze należy pominąć inne góry,ale można je zobaczyć przy innej okazji.
VillaVita_pl

Postprzez Pola » Pt kwi 27, 2012 8:21 am

Też się osttnio zastanawiałam co by tu wykombinować na majówke i zdecydowałam się właśnie na Bukowine :) Co prawda nigdy tam nie byłam ale znajomi, z którymi jade mówili, że jest super i zachwycali się termami :) Poza tym, ponoć krajobraz jest rewelayjny i jest gdzie pochodzić po górach :)
Pola

Postprzez marcogor » Wt maja 08, 2012 9:21 pm

a może zamiast Tatr z mokrym śniegiem warto wybrac sie gdzie indziej w pobliże... Był ktoś, albo słyszał o Magurze Spiskiej? Pasmo zawieszone między Tatrami, a Pieninami dostarcza niezwykłych przeżyć widokowych! Panoramy z tych gór urzekną każdego, zresztą zobaczcie sami...http://marekowczarz.pl/magura-spiska-na ... j-majowki/ :D
marcogor

Postprzez highlander » Pn cze 11, 2012 3:12 pm

obecnie można już chodzić wszystkimi trasami.
highlander

Postprzez VillaVita_pl » Cz cze 21, 2012 12:19 pm

Teraz nie ma już mokrego śniegu,a pogoda na nadchodzące dni jest bardzo optymistyczna,wiec grzechem byłoby nie wykorzystać tego w Tatrach:)
VillaVita_pl

Postprzez pakul » Wt mar 19, 2013 6:16 pm

Witam: )
Odświeżam temat ponieważ moje pytanie jest takie jak w pierwszym poście: )
Czy mogli byście polecić jakieś szlaki w miarę dostępne pod koniec kwietnia. Wiem, że to wszytko zalezy ostatecznie od aktualnej pogody ale tak hipotetycznie.
Pod koniec kwietnia, przed samą majówką chciał bym wyskoczyć właśnie w tatry tak na 2-3 dni. Ma to być samotny wypad (zawsze chciałem wybrać się samemu w góry: ) ) w okolice raczej omijane przez hordy ludzkie. Doświadczenia nie mam za dużego, byłem w typowo turystycznych miejscach: Morskie oko, Czarny staw, Giewont. Chociaż były to zawsze wypady po sezonie, np w tamtym roku byłem na Giewoncie pod koniec listopada chyba, super wypad: ) Jeszcze chodziłem bo innych mniejszy górkach i pagórkach, troche po Jurze, wiec piechur ze mnie nawet jest: ) Więc:

- samotny wypad na 2-3 dni, super jak by z jakimś noclegiem w schronisku po drodze, żeby dalej dojść
- raczej spokojniejsze rejony
- sprzętowo, fizycznie i mentalnie: P jestem raczej dobrze przygotowany

W sezonie raczej nie miał bym problemu bo większość okolic jest dostępna. A nie mam za bardzo orientacji jak to wygląda w kwietniu. Na początku myślałem o przełęczy Krzyżne, ale nie mam pojęcia czy to nie za wysoko żeby sniegów już nie było.

Pozdrawiam: )
pakul

Postprzez zuzzia92 » Śr mar 20, 2013 9:01 pm

Pakul - ja oczywiście głowy nie dam, ale myślę że o tej porze Krzyżne będzie ok :D
Kabarety zapraszam!
zuzzia92

Postprzez Amelia85 » Śr kwi 17, 2013 8:02 am

Zgadzam się, zrobiło się teraz na tyle ciepło, że raczej nie będzie żadnego problemu :)
Amelia85

Postprzez Kate123_ » Pn kwi 22, 2013 8:17 pm

Ponawiam temat :) Pod koniec kwietnia przed weekendem majowym chciałabym wyskoczyć na 2 - 3 dni w Tatry. Jakie trasy możecie mi polecić, żeby warunki nie były zbyt ciężkie i nie było tam mnóstwa ludzi? chciałabym odpocząć od tłumów, ale żeby też nie było to całkiem odludne miejsce... gdzie obejdzie się bez raków? (w sumie mogę je wypożyczyć, ale muszę się nauczyć ich używać...
W zimie nie chodziłam po Tatrach, raz tylko byłam na Kasprowym w zimowych warunkach, gdy w październiku zrobiło się zimowo i spadło sporo śniegu.
może ktoś z was był teraz, może coś powiedzieć o warunkach ?
Kate123_

Postprzez dosia90 » So sie 10, 2013 11:25 am

Hej, Kate123 :) Czy ktoś może Ci coś polecił ? Bo ja się wybieram być może we wrześniu i chcę podobne warunki jak Ty :P A nie będę pytać znowu skoro temat już był i być może ktoś coś wypróbował :P
dosia90

Następna strona

Powrót do Tatry