Dynafit TLT 5

Wszystko o skiturach, skialpiniźmie,porady, trasy, zawody, sprzęt,
aktualne warunki w górach, relacje z wypraw, szukam partnera na skitur.

Moderatorzy: Agnieszka Szymaszek, Wojtek Szatkowski

Dynafit TLT 5

Postprzez Bartek Latasiewicz » Pn lis 29, 2010 11:28 pm

witam
chciałbym się podzielić wrażeniami z wstępnych oględzin nowego bucika Dynafita TLT 5.
Nie jest to test gdyż tylko mierzyłem na sucho.

O tuż:
bicik zgrabny lekki i dwu klamrowy ma to być klasyk w ambitnym skialpiniżmie i ma zaspokoić szeroka rzesze odbiorców.
tyle ogułu teraz do szczegółu.
przymierzyłem numer wiekszy niż normalnie nosze gdyż akurat tylko taki był.
to co mnie uderzyło iż mimo numeru więcej to i tak śródstopie miałem trochę ściśnięte! na długość miałem luz adekwatny to zwiększonej numeracji (czyli jakiś 1-1.3cm) .Po pierwszej konfrontacji nie wyobrażam sobie swego śródstopia w moim numerze bucika.
drugie spostrzeżenie to duża ruchomość cholewki i płynny jej ruch. system blokady górnej klamry też bardzo sprytny.
-zapinasz klamrę z tyłu i jak chcesz zablokować cholewka to bolec w klamrze wskakuje w otworek na łydce i blokada zrobiona.
rozluźniasz odpięciem klamerki.
i tu drugi zong.. przy napieraniu na cholewkę poczułem duży ucisk na zewnętrznej stronie golenia....co jest myślę sobie dopinam, podciągam język i nic, cholewka uciska boleśnie goleń i boli jak cholera.....myślami odjechałem w żadki las bukowy przez który w pięknym dziewiczym puchu mknę skrętem slalomowy i tu ten ból który nie do końca pozwala mi się cieszyć takim zjazdem....oj !jest to napewno bardzo subiektywne gdyż w lewej nodze ból był trochę mniejszy lecz też był odczuwalny.

podsumowując moje subiektywne wrażenia fajny bucik lecz chyba nie dla mnie, z zastanawiającym wąskim śródstopiem!

Bart
Bartek Latasiewicz

Re: Dynafit TLT 5

Postprzez koperta » Pn lis 18, 2013 2:11 pm

Dzięki za opinię. Fajnie, że Ci się chciało.
koperta

Postprzez litossowata » Wt lis 19, 2013 7:44 pm

o to mi chodziło, niesamowite !
Według mnie od prawa rodzinnego w warszawie najlepszy adwokat Jerzy Bedełek.. http://bedelek.pl - niesamowity adwokat !
litossowata

Postprzez Orrka » Wt lut 18, 2014 5:17 pm

Wspaniale!!
Szukasz fototapet z górami? Sprawdź na stronie wallpie.pl https://wallpie.pl/natura/
Orrka

Postprzez GoskaGrucha » Śr lut 19, 2014 11:21 am

Dzieki!!!!!
GoskaGrucha

Powrót do Skituring