Elbrus czerwiec/lipiec

Najlepsze rejony, nowe rejony i sektory, odpowiedzi osób doskonale znających ogródki wspinaczkowe w Europie i nie tylko.
Wspólne wyjazdy (masz wolne miejsce w aucie – pisz!)

Moderatorzy: Andrzej Mirek, Mateusz Haładaj

Elbrus czerwiec/lipiec

Postprzez kay » Wt mar 04, 2014 11:22 pm

Witam,
W związku z planowanym wyjazdem na przełomie czerwca/lipca na Elbrus mam kilka pytań i nieco wątpliwości które chciałbym rozwiać.
Na dzień dzisiejszy wyjazd czyt. wylot planuje z Ukrainy: Lwów bądź Charków do Kutaisi w Gruzji. Stamtąd jest około 700 km do Terskola, ale trzeba pokonać granicę w miejscowości Wierchnij Lars nieopodal Kazbegi i tu pytanie, czy ktoś już ją pokonał i może powiedzieć jak długo czeka się na przejściu, czy można je pokonać pieszo albo czy znajdą się tam jakieś marszrutki do Władykaukazu, Nalczyka lub dalej ?????????? A może istnieje alternatywa przez Abchazje??? Rok temu byłem w Gruzji ale nie wiem jak tam jest na przejściu z Federacją ???
Co to samego przebywania na terenie FR, ma ktoś konkretne info odnośnie obowiązku meldunkowego??? Bo co str to inaczej a wg. Pośrednika wizowego jest na to 3 dni a ja mam informacje o 7 dniach???
Może ktoś już się tam wspinał i może służyć dobrą radą? Na co uważać, jak tam jest z pogodą itp? Czy asekuracja jest wymagana? Będę wdzięczny za każde przydatne informacje. A jeśli ktoś jest chętny się dołączyć proszę o kontakt na kay84@o2.pl.
Pozdrawiam :-)
kay

Powrót do Podróże wspinaczkowe