Rejony Katalonii

Najlepsze rejony, nowe rejony i sektory, odpowiedzi osób doskonale znających ogródki wspinaczkowe w Europie i nie tylko.
Wspólne wyjazdy (masz wolne miejsce w aucie – pisz!)

Moderatorzy: Andrzej Mirek, Mateusz Haładaj

Rejony Katalonii

Postprzez Mateusz Haładaj » Cz maja 10, 2012 12:58 pm

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga na którym opisałem 19 wybranych rejonów w Katalonii: http://www.goryonline.com/blogwpis-5507
Mateusz Haładaj

Re: Rejony Katalonii

Postprzez Adrian Ch » Cz maja 17, 2012 7:58 pm

Cześć! Które rejony polecasz na lato? Bilet mam kupiony do Barcelony i w planie głownie Rodellar. Co jeszcze? :)
Dzieki
Pozdro Adrian Chmiała
Adrian Ch

Postprzez Mateusz Haładaj » Pt maja 18, 2012 3:53 pm

Jest wiele fajnych rejonów na lato w Pirenejach, ale nic nie da się porównać z Rodellar, w tym sensie, że tam jest wszystko,
tanio i pewnie. Natomiast warunki panujące tam latem daleko odbiegają od ideału. Inaczej jest w wyższych partiach gór,
zdecydowanie polecę Bielasa, byłem tam już 3 razy i na pewno kiedyś tam wrócę. Temat Bielsa znajdziesz na forum. Ponadto
Collegats - dużo fajnych przewieszonych dróg, ale rejon mały. Tres Ponts też się nadaje (północna wystawa, w górach), ale
to również mały rejon. Wiem, że po Francuskiej stronie leży grotte de Sabard i Areige - razem stanowią fajną alternatywę
NA LATO, dużo przewieszeń i dachów, z Rodellar 4h jazy... No właśnie pytanie podstawowe brzmi - czy masz do dyspozycji
samochód? W większości rejonów w Pirenejach musisz mieć auto. W Terradets na lato nadaje się Roca Regina, ale jest tam 30 dróg,
także najlepiej wpaść przejazdem np. do Collegats. Byłem we wrześniu w Montgrony i były dobre warunki, myślę że warto tam wpaść,
zwłaszcza na drogi po tufach...

Koło La Pobla de Segur znajduje się kilka secret spotów na lato, ale ciężko znaleźć na ich temat informacje, a ja nie czuję się kompetentny,
żeby rozszerzyć ten wątek... Może w przyszłości?

Z ciekawych miejsc na lato polecę też Francję - okolice Briancon (dużo mega rejonów, które są mało popularne,
ale to temat na odrębną dyskusję:-)

Powodzenia!
Mat
Mateusz Haładaj

Postprzez Adrian Ch » Pn maja 28, 2012 8:30 pm

Autka nie mam, tylko stopowanie ;), przez dwa miesiące mamy w palnie odwiedzić 2-3 rejony, w tym Rode, pozdro :)
Adrian Ch

Postprzez jestembbojestem » Pn lis 18, 2013 2:49 am

ostatnio zwiedziłem katalonie, miesiąc tam byłem, te terany są boskie :) Już chcę tam wrócić.. a dopiero az rok może 2 lata się tam znowu wybiorę :(
pożyczka przez internet to bardzo ciekawa oferta, otrzymasz pożyczkę już nawet tego samego dnia !
jestembbojestem

Postprzez Pendulum » Wt lis 19, 2013 9:57 am

super blog
Pendulum

Postprzez matthiias » Wt lis 19, 2013 7:41 pm

O to mi chodziło, super !
matthiias

Postprzez zenek3 » Wt sty 21, 2014 8:50 pm

Katalonia i Barcelona mmmm:) rozmażony
zenek3

Postprzez martysszzak » Cz lut 06, 2014 7:32 pm

Przed wyborem pożyczki, dobrym pomysłem byłoby sprawdzić jakąś porównywarkę jak np. http://www.kalkulator.pl/ile-trzeba-zar ... hipoteczny
martysszzak

Postprzez chrisjacob » Śr maja 27, 2015 9:47 am

I have been to montsant. It is an amazing place to be at. It just makes our climbing experience amazing. And maragalef takes it to a whole new level. I just loved it. And thank you for this awesome set of collection of places.

-------------------------
CHRIS JACOB
golden age cheese
-------------------------
chrisjacob

Powrót do Podróże wspinaczkowe