Przewodniki po Majorce?

Najlepsze rejony, nowe rejony i sektory, odpowiedzi osób doskonale znających ogródki wspinaczkowe w Europie i nie tylko.
Wspólne wyjazdy (masz wolne miejsce w aucie – pisz!)

Moderatorzy: Andrzej Mirek, Mateusz Haładaj

Przewodniki po Majorce?

Postprzez borntoclimb » So paź 15, 2011 6:39 am

Witajcie,

wybieram sie na Majorke. Jak wyglada tam sprawa przewodników po tamtejszych rejonach? Które są polecane - ile kosztują - czy warto sie zaopaatrzyc w nie przed wyjazdem?... itd. Bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi,

pozdrawiam,
BtC
borntoclimb

Re: Przewodniki po Majorce?

Postprzez gadzic » So paź 15, 2011 11:20 am

są dwa: rockfax'a i a autorstwa miguela riery "Psicobloc". Jeżeli chcesz kupić "Psicobloc" to lepiej sobie odpuść bo lepszy i aktualniejszy ja Ci narysuje na kolanie. Z kolej rockfax to jeden z lepszych przewodników jaki w życiu widziałem-aktualne drogi, dokładny przebieg, kilka linijek komentarza do większości dróg, info jak zejść, gdzie głęboko, kiedy warun, jaki charakter. Jest też o wiele więcej dróg i to zarówno deep water jak i normalnych ubezpieczonych. Wygląda to tak, że jak patrzyłem w przewodniku miguela to nie widziałem, żadnego ciekawego rejonu do którego chciałbym jechać a dróg z poziomu 8 w jednym miejscu było max kilka. W rockfaxie znalzlem kilka rejonów gdzie obok siebie było chyba ponad 11 dróg w stopniu od 8a do 8c+ do tego były ciekawe wielowyciągi i dużo naprawdę interesujących miejscówek! jedyny minus to, że jest trochę droższy-miguela kosztuje 17 ojro a tamten dwadzieścia parę. więcej info mojego autorstwa masz na climbie http://www.climb.pl/2011/ostatni-part-3 ... w-weekend/

w razie jakichkolwiek pytań o Mallorce pisz na gadzic@ climb.pl
gadzic

Postprzez Damian » Pn paź 17, 2011 5:55 pm

A swoją drogą, to jaka tam jest najlepsza pora roku do wspinania. Oczywiście chodzi mi o DWS :D

pzdr
Pozdrawiam
Damian Granowski
Damian

Postprzez Maciek Szopa » Wt paź 18, 2011 1:34 pm

Co do przewodników zgadzam się z Gadułą. Rockfax zdecydowanie lepszy.

A co do sezonu to mówią że najlepszy jest wrzesień. Ja byłem głównie w sierpniu i też było ok.
Maciek Szopa

Postprzez Łukasz » Pt lis 04, 2011 10:05 am

Z tego co widzę po materiale w GÓRACH, to ty Maćku głównie deep water soloing na Majorce uskuteczniałeś :-)
Łukasz

Postprzez chrisjacob » Śr maja 20, 2015 1:02 pm

If you actually plan to go for a good climbing experience, you should probably choose one of the climbing heights in the Himalayas. If you have not done that yet, then you have probable missed out on the world’s biggest adventure.

------------------------------
CHRIS JACOB
catalina hotel
------------------------------
chrisjacob

Powrót do Podróże wspinaczkowe